„ZIELONA SZKOŁA W GWARKU”

W dniach 11 – 14 czerwca 2023 r. uczniowie ZPEW w Gołdapi uczestniczyli w ZIELONEJ SZKOLE – „OTWARCI NA PRZYGODĘ” w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Gwarku k. Giżycka. Wyjazd był dofinansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Program Zielonej Szkoły był niezwykle bogaty i atrakcyjny. Wychowankowie ze swoimi nauczycielami i animatorami Zielonej Szkoły uczestniczyli w różnorodnych aktywnościach, m.in.: „BODY PERCUSSION” – zajęciach integrujących grupę, „TEAM BUILDING” – budowaniu pozytywnego obrazu grupy, ognisku z zabawami i grami ruchowymi, warsztatach kulinarnych, „WOOD GAMES” – starych grach vintage, „BUBBLE FOOTBALL” – innej odmianie piłki nożnej, „SNOWTUBING”- zjazdach na oponach, „Familiadzie”, „STRING ART” – zabawach z geometrycznymi obrazami, wyścigach na gokartach, warsztatach cyrkowych, kreatywnej dyskotece.

Uczestnicy ZIELONEJ SZKOŁY, zarówno ci mali i duzi, przeżyli niesamowitą przygodę z licznymi atrakcjami, niezwykłymi widokami. Dla naszych uczniów była to bardzo atrakcyjna forma zdobywania nowej wiedzy i umiejętności praktycznych, ciekawie i aktywnie spędzony czas oraz nieopisane emocje, które pozostaną z nimi na długo.