Z życia Zespołu

 

Święto Niepodległości w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gołdapi uczcił 10 listopada 2010 roku 92 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.Uczniowie pod opieką Marty Konkol-Piwko i Joanny Wołyniec przygotowali uroczysty apel, który w przystępny i atrakcyjny sposób przybliżył społeczności szkolnej najważniejsze wydarzenia związane z trudną drogą Polaków do wolności. Uczniowie zaprezentowali również wiersze o ojczyźnie oraz zaśpiewali patriotyczne pieśni. Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym, dlatego jego obchody stały się tradycją w OSW.


 

 

III Rzut GLB

10 listopada 2010 roku na trasach w Lesie Kumiecie odbył się III rzut Gołdapskiej Ligi Biegów. Licznie stawili się zawodnicy ze swoimi opiekunami. Niestety, udało sie przeprowadzić tylko jeden bieg. W biegu na 600 m pobiegli 6 zawodników i 2 zawodniczki z OSW. Kilka minut po rozpoczęciu zawodów rozpadał się deszcz i na trasach zrobiło się klepisko oraz bardzo ślisko. Organizatorzy zdecydowali więc o odwołaniu zawodów. Na pocieszenie zawodnikom pozostał udział we wspólnym ognisku, przygotowanym przez organizatorów GLB.

Kategoria chłopców

I miejsce: Paweł kalwajtys, II miejsce: Tomasz Zaborowski, III miejsce: Szymon Kalwajtys

Kategoria dziewcząt

I miejsce: Agnieszka Raczyło, II miejsce: Katarzyna Olszewska


Konkurs recytatorski

„Wierszowanki” to II Wojewódzki Konkurs Recytatorski pt. „Złota Polska Jesień”, który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łupkach. Udział w nim wzięło 33 uczniów Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Ełku, Gołdapi, Łupek, Mrągowa, Szczytna i Węgorzewa oraz z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mikołajkach. Uczniowie podzielenie zostali na dwie kategorie: szkoły podstawowe (I) oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne (II). Ośrodek z Gołdapi reprezentowało pięć uczennic: Magdalena Klimko (przygotowana przez Alicję Mrozowską) oraz Katarzyna Olszewska, Barbara Sosnowska, Natalia Kruwelska i Barbara Plewko (przygotowane przez Annę Jaremus-Furtan). W tym roku uczennice przejęły inicjatywę i postanowiły urozmaicić swój wygląd. Dwie z nich przebrały się za panią Jesień, pozostałe przyozdobiły swój ubiór darami tej pięknej pory roku. Oryginalne stroje spodobały się uczestnikom z innych ośrodków, stąd były komplementy pod adresem gołdapskich uczennic. W czasie gdy jury obradowało, uczennice wraz z innymi uczestnikami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. W I kategorii Magdalena Klimko otrzymała wyróżnienie, natomiast Barbara Sosnowska i Barbara Plewko otrzymały wyróżnienie w kategorii II. Uczennice były zadowolone z uczestnictwa w konkursie, a przede wszystkim ze wspólnej zabawy z koleżankami i kolegami z innych ośrodków.„Sztuka słowa” to hasło już VII Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się 1 grudnia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Giżycku. Uczniowie prezentowali przez 2 minuty wybrane przez siebie fragmenty z trylogii „Pana Kleksa” ( „Akademia Pana Kleksa”, „Podróże Pana Kleksa”, „Tryumf Pana Kleksa”) Jana Brzechwy. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gołdapi reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej: Patryk Sieraniewicz (kl. III), Katarzyna Olszewska (kl. VI), oraz gimnazjum: Natalia Kruwelska (kl. I) i Barbara Plewko (kl. II).

Oni pięknie czytają

„Sztuka słowa” to hasło już VII Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się 1 grudnia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Giżycku. Uczniowie prezentowali przez 2 minuty wybrane przez siebie fragmenty z trylogii „Pana Kleksa” ( „Akademia Pana Kleksa”, „Podróże Pana Kleksa”, „Tryumf Pana Kleksa”) Jana Brzechwy. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gołdapi reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej: Patryk Sieraniewicz (kl. III), Katarzyna Olszewska (kl. VI), oraz gimnazjum: Natalia Kruwelska (kl. I) i Barbara Plewko (kl. II).

Trema ogromna, bo konkurencja duża. Oprócz gołdapian byli uczniowie z sześciu ośrodków (Bartoszyc, Giżycka, Łupek, Szczytna, Węgorzewa i Mrągowa). Uczestnicy zmagali się w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Komisja brała pod uwagę: poprawność wykonania, interpretację, intonację i brzmienie, dobór utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. W trakcie gdy jury obradowało, organizatorzy zaprosili uczestników na słodki poczęstunek i projekcję filmu „Akademia Pana Kleksa”.

Wielogodzinne przygotowania zaowocowały III miejscem Katarzyny Olszewskiej w kategorii szkoła podstawowa i wyróżnieniem Barbary Plewko. Pozostali uczniowie otrzymali wiatraczki i czekoladę za uczestnictwo. Uczniów przygotowała Anna Jaremus-Furtan, nauczyciel języka polskiego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gołdapi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *