Turniej tenisa stołowego w Olecku

W tym roku aż 107 zawodników z 19 ośrodków walczyło w XIII Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w hali Lega w Olecku. Turniej oficjalnie otworzyli: burmistrz Olecka Wacław Olszewski i wicestarosta Kazimierz Iwanowski. Wszystkich uczestników witała kierownik WTZ Marta Ramotowska. Do Olecka przyjechali tenisiści z: Gołdapi, Kolna, Kętrzyna, Węgorzewa, Sejn, Kozarzy, Wronek, Olszewa Węgorzewskiego, Łomży, Kowal Oleckich, Mikołajek i Suwałk.

Rywalizacja odbywała się w dziesięciu kategoriach do dwóch wygranych setów. Zawodnicy byli podzieleni na grupy sprawnościowe z uwzględnieniem kryterium płci, wieku i poziomu sprawności (o poziomie sprawności decydowała ilość punktów IKS – Indywidualny Konkurs Sprawności).

Naszą placówkę reprezentowało pięciu zawodników. Dwóch z nich wywalczyło trzecie miejsca w kategorii początkujący mężczyźni – Patryk Krusiński i Paweł Muszyński. Reszta grających uplasowała się tuż za podium. Na uznanie zasługuje doskonała gra naszego zawodnika w kategorii średniej mężczyzn – Łukasza Wodnickiego, któremu do miejsca na podium zabrakło odrobiny szczęścia.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Najlepszych dodatkowo uhonorowano medalami i gadżetami. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy WTZ w Olecku, a współorganizatorem Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku.

{gallery}galeria/tenisstolowy2015{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *