Wycieczka do gospodarstwa ekologicznego

Dnia 16 czerwca 2015r. wychowankowie ZPEW i Bursy Szkolnej uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Ekologicznego Rodziny Rudziewiczów. Wyjazd był podsumowaniem projektu „Bez nałogów – aktywni” dofinansowanego z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gołdapi. Głównym założeniem projektu było promowanie aktywnego trybu życia, wolnego od używek i nałogów.

Dzięki wspólnej wycieczce podopieczni mogli poznać ciekawe miejsca oraz zintegrować się z rówieśnikami i opiekunami. Podczas safari wychowankowie podziwiali piękne zielone tereny z licznymi oczkami wodnymi, na których można było dostrzec czaple oraz gniazdujące na bagnach kormorany. Uczestnicy wycieczki mieli okazję z bliska zobaczyć niezwykłe gatunki zwierząt takie jak: daniele, jelenie europejskie, jelenie mandżurskie, dziki, świniodziki, muflony, dzikie owce arui, koniki Przewalskiego, tarpany, długowłose jaki, guanako, lamy, konie kucyki, krowy, hailandy i herefondy, owce kameruńskie i skundy, kozy a nawet zebry i wielbłądy. Podopieczni z ekscytacją i zaciekawieniem poznawali coraz to nowe gatunki zwierząt.

Kolejnym etapem wycieczki było wspólne ognisko na wyspie. Dodatkową atrakcją był także rejs amfibią, który sprawił ogromną radość wychowankom. Wycieczka była nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Gospodarstwo Ekologiczne Rodziny Rudziewiczów jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia podopiecznym dopisywały humory, wszyscy dzielili się wrażeniami z wycieczki. Magdalena Garniewska.

{gallery}galeria/safari{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *