Wycieczka do Białegostoku

17 czerwca 2015r. w ramach projektu „BAWIĘ SIĘ I UCZĘ” dofinansowanego przez PFRON, uczniowie ZPEW w Gołdapi wraz z rodzicami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Białegostoku. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Jurajski Park Dinozaurów, gdzie uczestnicy przenieśli się na chwilę w czasie i spotkali się oko w oko z prehistorycznymi gadami, znanymi dotąd tylko z kreskówek. W atmosferze przygody i wspaniałej zabawy poznali dzieje Ziemi oraz zwyczaje i warunki życia jej dawnych mieszkańców – dinozaurów.

Uczniowie skorzystali także z dostępnych na terenie parku atrakcji: autodromu, parku linowego, kolejki górskiej, kolejki „Pirat”, karuzeli „Pająk” oraz trampoliny. Tu także był czas na chwilę odpoczynku przy ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Białostockim Muzeum Wsi w Wasilkowie. Wędrując po tym skansenie nasi wychowankowie przenieśli się do przeszłości, choć już nieco mniej odległej. Przekonali się na własne oczy, jak wyglądała podlaska wieś dawno, dawno temu, w jakich warunkach dorastali niegdyś ich rówieśnicy. Wzięli udział również w lekcjach muzealnych, których tematyka wybrana została z uwzględnieniem ich wieku, potrzeb i możliwości psychofizycznych.

Po dniu pełnym wrażeń i przygód wycieczka nasza zakończyła się obiadem i pysznymi lodami w McDonald’s. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu, gdzie czekali na nas najbliżsi.

{gallery}galeria/wycieczka2015{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *