WIZYTA PARAOLIMPIJCZYKÓW W ZPEW W GOŁDAPI

8 grudnia 2017r. cała społeczność szkolna ZPEW miała zaszczyt poznać niezwykłych gości – paraolimpijczyków, szermierzy i trenerów. Multimedaliści Igrzysk Olimpijskich przybyli do naszej placówki w ramach realizacji projektu Fundacji Akademii Integracji „Udowodnij, że potrafisz”. Program polega na organizacji warsztatów na terenie całej Polski i kierowany jest do szkół specjalnych i integracyjnych w okresie od września do grudnia 2017r.

Mistrzowie opowiadali o swojej pasji, a także o tym, jak niepełnosprawni potrafią pokonywać bariery, własne słabości, trudy codziennego życia, a także realizować się, spełniać marzenia i żyć pełnią życia. Pierwsza część spotkania miała charakter wykładowy z wykorzystaniem filmów oraz wystawy zdjęć, druga natomiast przybrała formę aktywnych ćwiczeń, podczas których uczniowie i nauczyciele, wraz z mistrzami w szermierce, mogli poznać podstawy tej dyscypliny sportu.

Serdecznie dziękujemy za wyjątkową wizytę i niezwykle ciekawe spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli ZPEW w Gołdapi.

{gallery}galeria/081217w3{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *