W „Szklarmexie”

{gallery}galeria/070317l{/gallery}

Wycieczek po zakładach pracy ciąg dalszy. Czy w firmie szklarsko-ramiarskiej może być ciekawie? To pytanie powinniśmy zadać uczniom klasy SPP IIIA oraz zespołu „V” SP, którzy 27 lutego odwiedzili „Szklarmex”, mieszczący się w Gołdapi przy ulicy Jaćwieskiej 4.

Możemy jednak zagwarantować – odpowiedź na powyższe pytanie byłaby jak najbardziej twierdząca. Przemili właściciele zapewnili uczniom masę wrażeń, umożliwiając im doświadczenie pracy w zakładzie na własnej skórze. Brzmi niebezpiecznie, zważywszy na specyfikę pracy w tej firmie, w której dookoła pełno szkła… Ale bez obaw, nikt nie ucierpiał! Przed przystąpieniem do szklarskich praktyk grupa została zapoznana z zasadami bezpieczeństwa – koniecznością noszenia odzieży ochronnej, okularów i rękawic.

Następnie pod czujnym okiem właścicieli uczestnicy spotkania przystąpili do przycinania ramek a nawet cięcia szkła! Uczniowie mogli obserwować również proces szlifowania i dowiedzieli się o możliwości wykonywania różnokolorowych luster.

Jakby dobroci było mało – grupa została obdarowana przepięknymi ramkami, w zamian za co wręczyła właścicielom „Szklarmexu” podziękowanie.

Organizatorzy – Alicja Mrozowska, Lucja Karbowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *