Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych  w Gołdapi odbywały się przez dwa dni. W piątek 11 października odbył się uroczysty apel szkolny wraz ze ślubowaniem nowych uczniów, natomiast w poniedziałek 14 października miało miejsce spotkanie byłych i obecnych pracowników placówki.

11 października na uroczystościach obecni byli rodzice i opiekunowie uczniów oraz  samodzielny referent do spraw edukacji w Starostwie Powiatowym w Gołdapi Iwona Ojrzyńska. Apel rozpoczął się od złożenia ślubowania nowoprzybyłych uczniów w obecności ich rodziców i wychowawców. W dalszej części uczniowie przedstawili w sposób humorystyczny scenki z życia w szkole, wcielając się w role nauczycieli oraz rodzica. Po tym odśpiewali piosenkę i wręczyli słodką niespodziankę wszystkim pracownikom Zespołu oraz przybyłym gościom. Po oficjalnej części głos zabrali członkowie rady rodziców wręczając kwiaty dyrektor ZPEW Annie Kuskowskiej. Następnie Iwona Ojrzyńska wręczyła Nagrodę Starosty wicedyrektor placówki Marcie Konkol – Piwko. Podczas apelu dyrekcja nie zapomniała o swoich pracownikach wyróżniając i doceniając ich pracę.

14 października podczas uroczystego spotkania byłych i obecnych pracowników przedstawiona została prezentacja multimedialna, dotycząca działalności placówki  w nowym roku szkolnym. Do rąk wszystkich trafiła również najnowsza kronika. Wzbudziły one duże zainteresowanie byłych pracowników, którzy bardzo pozytywnie wyrazili się  na temat tego, co dzieje się w  ZPEW. Atmosferę  wspomnień wprowadziły  stare kroniki, w których były zamieszczone zdjęcia i informacje z dawnej działalności placówki. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek podczas, którego wspomnieniom nie było końca.

Organizatorzy apelu: Anna Jaremus-Furtan, Wioletta Zduniewicz, Józef Świtaj.
Organizatorzy ślubowania: Alicja Mrozowska, Beata Kamińska.

Więcej zdjęć na facebooku ZPEW pod linkiem: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1424811561067025.1073741848.1378051975742984&type=1

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *