Uczniowie ZPEW – „AKTYWNI JESIENIĄ”- szkolny konkurs plastyczny

Aktywność to podstawa sukcesu ale nie tylko, bo aktywność fizyczna, to podstawa piramidy prawidłowego odżywiania się. W ZPEW, uczniowie klas I-V otrzymują owoce, warzywa, mleko i produkty mleczne w mamach „Programu dla szkół” i stąd pomysł, by tegoroczna edycja szkolnego konkursu plastycznego z cyklu „Aktywni jesienią” odbyła się pt. „ OWOCE I WARZYWA- CZYLI TO CO ZDROWE I PYSZNE”. Świadomość dotycząca tego jakie znaczenie mają warzywa i owoce w naszej diecie oraz świadomość różnorodności warzyw i owoców a także stosowanie zasady sezonowości, bardzo pobudza wyobraźnię a tym samym otwartość i chęć zdrowego odżywiania się.

Szkolny konkurs plastyczny, o którym mowa powyżej, skierowany był do wszystkich uczniów naszej placówki. Wzięło w nim udział 50 uczniów. Wykonali oni 44 prace, w tym 2 zbiorowe. Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 26.10.2018r. podczas apelu szkolnego dotyczącego zasad prawidłowego odżywiania się. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na terenie szkoły w formie wystawy: hol szkolny i parter. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe/ upominki za udział w konkursie.

Organizatorzy konkursu: B. Kamińska i J. Radzewicz w sposób szczególny dziękują nauczycielom, którzy zmotywowali uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

{gallery}galeria/041118w1{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *