„IX Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Olecku”

8 czerwca 2011 roku odbył się  IX Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych pod honorowym patronatem burmistrza Olecka. Turniej rozgrywany był w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. Organizatorem jest Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Olecku.

Celem imprezy jest popularyzacja sportu w regionie północno – wschodnim, upowszechanianie tenisa stołowego wśród zawodników niepełnosprawnych oraz prezentacja ich możliwości i wyników podczas przygotowań na treningach oraz podczas samego turnieju. Zawody są przeprowadzane zgodnie z przepisami Olimpiad Specjalnych dla osób z niepełnosprawnością umysłową. Zawodnicy są podzieleni na grupy sprawnościowe z uwzględnieniem kryterium płci oraz poziomu sprawności – punktów IKS.

W tym roku, w turnieju walczyło około 80 zawodników z 10 miast: Augustowa, Ełku, Gołdapi, Kowali Oleckich, Rynu, Sejn, Suwałk, Węgorzewa, Olszewa Węgorzewskiego i Olecka. Tenisiści rywalizowali w trzynastu grupach i trzech poziomach zawodniczych: „początkujący”, „średni” i „zaawansowany”. Zawodnicy rozgrywali pojedynki tenisowe w „systemie rosyjskim” – do dwóch przegranych. Grupę gołdapską reprezentowało czterech uczniów z naszego ośrodka. Byli to – Edyta Ćwikowska, Przemysław Czajka, Paweł Olszewski i Tomasz Zaborowski. Wszyscy nasi zawodnicy zdobyli miejsca na podium. Wywalczyli dwa pierwsze i dwa drugie miejsca w swoich kategoriach sprawnościowych. Oto wyniki:

Grupa II dziewcząt, poziom „średni”:

II miejsce: Edyta Ćwikowska

Grupa VII mężczyzn, poziom „średni”:

I miejsce: Przemysław Czajka

Grupa VIII mężczyzn, poziom „średni”:

II miejsce: Tomasz Zaborowski

Grupa IX mężczyzn, poziom „średni”:

I miejsce: Paweł Olszewski

Nasi uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami gry w tenisa stołowego. Rozgrywali swoje „partie tenisowe” na wysokim poziomie technicznym i taktycznym. Zawodników do turnieju przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego – Małgorzata Tramp i Wioletta Osiecka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *