Turniej tenisa stołowego w Olecku

Aż 106 zawodników wzięło udział w XI Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w Olecku, który odbył się 6 czerwca 2013r. w hali „Lega”. W mistrzostwach walczyli tenisiści z 19 ośrodków: Augustowa, Ełku, Filipowa, Gołdapi, Judzik, Kętrzyna, Kolna, Kowali Oleckich, Mikołajek, Węgorzewa, Wronek, Olszewa Węgorzewskiego, Sejn, Suwałk i Olecka.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Olecka Wacław Olszewski. Wśród zaproszonych gości byli m.in. wicestarosta Kazimierz Iwanowski oraz Wacław Wasiela, przewodniczący Zarządu Warmińsko-Mazurskiego SZS w Olsztynie. Zawody zorganizowali: Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Olecku, WTZ w Olecku oraz MOSiR w Olecku. Sędzią głównym był Dariusz Karniej. W klasyfikacji drużynowej triumfowali gospodarze imprezy – WTZ Olecko.

Nasi tenisiści wytrwale i z uporem walczyli przy stołach do ostatniego punktu. Osiągnęli dzięki temu wysokie miejsca w swoich grupach i poziomach umiejętności. Po raz pierwszy rywalizowali ze sobą opiekunowie drużyn, wśród nich do walki stanęła reprezentantka naszego ośrodka – Wioletta Osiecka. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, zwycięskim „trójkom” wręczono dodatkowo puchary i słodycze. Każda drużyna otrzymała upominek – „tenisiste w szkle” oraz foldery reklamowe Olecka i okolic. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na uroczysty obiad do restauracji „Coloseum” w Olecku.

Wyniki końcowe:

Grupa V – mężczyźni (początkujący):
1.Robert Zakrzewski (Stowarzyszenie „Nadzieja” Suwałki)
2.Daniel Wiktor (RSnRON Sejny)
3.Paweł Muszyński (SOSW Gołdap)

Grupa VII – mężczyźni (poziom średni):
1.Tomasz Kiczka (WTZ Olecko)
2.Cezary Wegner (DPS Węgorzewo)
3.Przemek Czajka (SOSW Gołdap

Grupa VIII – mężczyźni (poziom średni):
1.Łukasz Wodnicki (SOSW Gołdap)
2.Witold Stefanowicz (RSnRON Sejny)
3.Grzegorz Woroniecki (DPS Węgorzewo)

Grupa IX – mężczyźni (poziom średni):
4.Artur Kudrycki (SOSW Gołdap)
5.Wojciech Syperek (SOSW Gołdap)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *