Sukces uczniów w III Wojewódzkim Konkursie Humanistycznym „Obrazy słowem malowane”

Wielkim sukcesem naszych uczniów zakończył się udział w III Wojewódzkim Konkursie Humanistycznym „Obrazy słowem malowane”, który odbył się w środę 6 grudnia 2017 r. w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Węgorzewie. ZPEW reprezentowali: szkoła podstawowa – Dominika Ołów i Angelika Sieraniewicz; gimnazjum – Justyna Sieraniewicz i Krzysztof Kosiorek. Uczniowie szkoły podstawowej opisywali obraz Aleksandra Gierymskiego „Nadwiśle pod Warszawą”, natomiast uczniowie gimnazjum obraz „Flisacy nad Wisłą” Wilhelma Augusta Stryowskiego.

Pisząc musieli pamiętać o słownictwie charakterystycznym dla opisu, podzielić się swoimi osobistymi wrażeniami na temat przedstawionego obrazu, a także zwrócić uwagę na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną. Na wykonanie tego zadania każdy uczestnik miał 60 minut. W kategorii I – Szkoła Podstawowa: I miejsce zajęła Angelika Sieraniewicz, natomiast wyróżnienie otrzymała Dominika Ołów. W kategoria II – Gimnazjum i ZSZ: Krzysztof Kosiorek zajął I miejsce, a Justyna Sieraniewicz otrzymała wyróżnienie.

Podczas obrad komisji organizatorzy zabrali uczniów do Muzeum Kultury Ludowej. Po powrocie do Ośrodka czekała na wszystkich ciepła herbata, pyszne kanapki oraz owoce i słodycze. Szczęśliwi z dyplomami i upominkami uczniowie wrócili do Gołdapi.

{gallery}galeria/071217w3{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *