Ruszyła rehabilitacja

Zgodnie z planami i obietnicą dyrektora ZPEW w Gołdapi Anny Kuskowskiej, placówka wraz z nowym rokiem szklonym 2013/2014 poszerzyła swoją ofertę edukacyjną m.in. o rehabilitację. Rehabilitacja odbywać się będzie w ramach zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Dwie rehabilitantki z Ełku: Renata Łajewska i Agnieszka Merska, co sobotę będą zajmowały się wstępnie siedemnaściorgiem dzieci.

Mają one uprawnienia do rehabilitacji małych dzieci metodą Bobath (Terapia Neurorozwojowa NDT – Bobath). W całym województwie warmińsko-mazurskim są tylko cztery osoby z takimi kwalifikacjami.

Pierwsze spotkanie odbyło się planowo 7 września,  miało ono charakter zapoznawczo-organizacyjny. Każdy maluch miał ok. 20-30 min. konsultacji z terapeutami. Z czasem długość zajęć będzie wydłużała się, według indywidualnych potrzeb rehabilitowanych.

Rodzice dzieci wypowiadali się bardzo pozytywnie o wprowadzonych zmianach. Są zadowoleni, że ich pociechy będą mogły korzystać z rehabilitacji na miejscu, bez potrzeby jeżdżenia dalej, np.: do Ełku, Giżycka czy Olsztyna. Wyjazdy są kosztowne, czasochłonne a przede wszystkim kłopotliwe dla maluchów, jak i ich rodziców. Podsumowując, wprowadzenie rehabilitacji w ZPEW było świetnym i trafionym pomysłem.

Jesteśmy na facebooku https://www.facebook.com/zpewgoldap, odwiedź nas, zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *