„XII Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania”

„Piękno w zasięgu ręki” to hasło towarzyszące uczestnikom XII Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania „SZTUKA SŁOWA”, zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Giżycku przy współpracy z Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Impreza odbyła się 21 października 2015r. w ZUOK w Spytkowie.

ZPEW w Gołdapi reprezentowali: Dominika Ludkę, Paulina Ciszewska, Krzysztof Kosiorek, Justyna Sieraniewicz. Konkurencja była duża, bo oprócz naszej szkoły byli uczniowie z Węgorzewa, Olsztyna, Mrągowa, Giżycka i Szczytna.

Uczniowie prezentowali przez 2 minuty wybrany przez siebie fragment prozy z literatury światowej opowiadający o pięknie otaczającego nas świata przyrody. Uczestnicy zmagali się w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum.

Komisja brała pod uwagę: poprawność wykonania, interpretację, intonację i brzmienie, dobór utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wielogodzinne przygotowania zaowocowały II miejscem Pauliny Ciszewskiej w kategorii szkoła podstawowa. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

W czasie przerwy odbył się występ uczniów Czerniachowskiej Szkoły Muzycznej MAJDO z obwodu kalingradzkiego oraz grupy dzieci i młodzieży, członków Stowarzyszenia Polonijnego „Dom Polski” im. F. Chopina w Czerniachowsku. Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów było zwiedzenie ZUOK. Wszyscy bawili się dobrze. Organizatorzy zadbali także, o mały poczęstunek dla uczestników.

{gallery}galeria/konkursczytanie{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *