„Nie piję, nie palę, nie biorę – uprawiam sport”

30 września 2013r. dwudziestu wychowanków ZPEW w Gołdapi uczestniczyło w zajęciach usprawniania psychoruchowego w Parku Linowym przy Zajeździe Piękna Góra Rudziewicz w Gołdapi. Środki finansowe na ten cel pozyskane zostały z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gołdapi w ramach projektu pn.: „Nie piję, nie palę, nie biorę – uprawiam sport”.

Projekt jest realizowany w placówce od września bieżącego roku szkolnego i będzie trwał do końca grudnia 2013r. Przewidziane są w nim różnorodne działania, w tym sportowe, promujące zdrowy styl życia wolny od nałogów, przemocy i agresji – lekkoatletyczne czwartki, gołdapska liga biegów przełajowych, spotkanie z lokalnymi biegaczami długodystansowymi, wyjścia na basen, lodowisko, udział uczestników projektu  w rajdzie pieszym połączonym z ogniskiem integracyjnym oraz grami i zabawami socjoterapeutycznymi. Na zakończenie projektu odbędzie się wyjazd na profesjonalną ściankę wspinaczkową do kompleksu widowiskowo-sportowego „Lega” w Olecku.

Zajęcia w Parku Linowym cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów ZPEW. Wyzwoliły w nich wiele pozytywnych emocji, falę radości i satysfakcji. Wejście na trasy wspinaczkowe poprzedziło fachowe przeszkolenie dzieci przez doświadczonego instruktora. Dotyczyło ono zapoznania ich z regulaminem tras oraz nauki bezpiecznego przemieszczania się na wysokości (obsługa lin asekuracyjnych, mocowań i całego osprzętu do wspinaczki). Młodsza grupa miała do pokonania trasę „zieloną”, natomiast starsi dzielnie przechodzili trasę „leśną”. Było to doskonałe połączenie dobrej zabawy z nauką. Uczestnicy kształtowali w ten sposób koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację uwagi, wzmacniali wiele partii mięśniowych, wyrabiali zwinność, spryt i szybkość reakcji. Wszystko to jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania procesów psychofizycznych. 

Więcej zdjęć na facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1421111124770402.1073741842.1378051975742984&type=1

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *