„MARATON CZYTELNICZY” w ZPEW.

30 listopada 2015r. od godz. 8.00 do 17.00 odbywał się szkolny „MARATON CZYTELNICZY”, czyli seanse dwudziestominutowego głośnego czytania w przedszkolu, szkole podstawowej, gimnazjum, internacie i bursie szkolnej. Bajki, wiersze i fragmenty prozy znanych i lubianych autorów czytali uczniowie i nauczyciele naszej placówki.

W dzisiejszych czasach książce trudno konkurować ze współczesnymi mediami. Aby uatrakcyjnić spotkania z książką, czytający dobrali odpowiednie lektury – pełne humoru wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, lubiane przez dzieci wyliczanki, które można wykorzystać w zabawach ruchowych. Wśród starszych uczniów dominowała literatura młodzieżowa np. ,,Harry Potter”. Nie bez znaczenia były wyjątkowe rekwizyty – stroje wróżek, czarodziejskie różdżki i tajemnicze nakrycia głowy. To wszystko sprawiło, że akcja głośnego czytania cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Popołudniowe czytanie kontynuowali wychowawcy oraz młodzież w internacie i bursie. Okazało się, że dobra książka może rozbawić, nauczyć i uświadomić jak przyjemne może być obcowanie z literaturą.

Organizatorem „MARATONU CZYTELNICZEGO” była biblioteka szkolna oraz pani Justyna Radzewicz. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim nauczycielom i wychowawcom, którzy czytali dzieciom i młodzieży w tym dniu.

{gallery}galeria/marczyt{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *