„Festiwal Młodego Widza Wędrujące Ale Kino”

Przez trzy dni od 7 do 9 października br. uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Gołdapi, w tym wychowankowie internatu i bursy szkolnej uczestniczyli w „Festiwalu Młodego Widza Wędrujące Ale Kino!”. Impreza jest „walizkową” wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbywającego się od ponad 40 lat w Poznaniu.

W poniedziałek na zestawie animacyjnym byli najmłodsi uczniowie klas I – III szkoły podstawowej. We wtorek na seansach rannych uczniowie klas starszych szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy oglądali  filmy pt.: „Igor i podróż żurawi” oraz „Marzenie Iwana”. Na  seansie wieczornym tego samego dnia starsi wychowankowie internatu i bursy szkolnej podziwiali odwagę piętnastoletniego Donalda w poruszającym filmie „Śmierć superbohatera”. W środę przedszkolacy i uczniowie zespołu edukacyjno – wychowawczego szkoły podstawowej oglądali zestaw animacyjny.
Na zaproszenie organizatorów w gali z okazji podsumowania „Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!” wzięła udział dyrektor ZPEW w Gołdapi Anna Kuskowska.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *