„Dzień Ziemi 2015”

22 kwietnia – „Dzień Ziemi” – największe ekologiczne święto świata, obchodzone w 192 krajach. Jego obchody w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Gołdapi miały miejsce 29.04.2015r. W tym dniu kolorem przewodnim był zielony. Każdy miał na sobie coś w tym kolorze, ponieważ to najmodniejsza barwa o tej porze roku.

„Z energią zmieńmy źródła” to hasło roku 2015. Dotyczy ono promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Podczas spotkania całej społeczności szkolnej, miała miejsce pogadanka o tym, jak ważna jest energia w naszym życiu, o tradycyjnych (nieodnawialnych) źródłach energii i o źródłach odnawialnych, czyli energii słonecznej, energii wiatru, energii wody oraz o energii geotermicznej. Dosyć abstrakcyjny dla dzieci temat okazał się całkiem przyswajalny dzięki występowi uczniów z klasy I-II-III SP. Wiersz o prądzie w życiu codziennym oraz inscenizacja, pozwoliły przybliżyć pojęcie odnawialnych źródeł energii.

Tego dnia odbyła się również dyskoteka w rytmie „green”. Energii do śmiechu, tańca i dobrej zabawy nie brakowało nikomu. Całą „zieloną” imprezę ekologiczną, jak również gazetkę tematyczną o odnawialnych źródłach energii i wystawę prac plastycznych uczniów pt. „Nasza planeta Ziemia” zorganizowały: Beata. Kamińska, Małgorzata Tramp i Joanna Wołyniec.

{gallery}galeria/dz{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *