„Powitanie jesieni”

.. I znowu nadeszła jesień. Tym razem po cichu, spokojnie, z łagodnym , słonecznym uśmiechem. Przystrojona w swoje ulubione barwy, w jarzębinowych koralach, z darami jak co roku. Każdy ma swoją ulubioną porę roku ale jak tu nie lubić jesieni? Dzieciaki ją uwielbiają za kolorowe liście, kasztany, żołędzie, pyszne owoce, warzywa i za… szkolne wycieczki, szczególnie te do lasu.

Dzieci z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi, powitały jesień właśnie w lesie, gdzie w dniu 22.09.2015r. odbyła się impreza plenerowa pt. „Powitanie jesieni”.

Na miejscu zbiórki powitała je p. Barbara Jagłowska- pracownik Nadleśnictwa Gołdap, która podczas spaceru z dziećmi i ich wychowawcami, przeprowadziła bardzo zmysłową lekcję przyrody.

Jak jesień, to oczywiście grzyby w lesie, które choćby bardzo się chowały, to nie mają szans z bystrym okiem naszych dzieciaków. Szybko zostały wypatrzone podgrzybki, jak też grzyby niejadalne, które swoją urodą potrafią przyciągnąć uwagę lecz nie zwiodą naszych uczniów, którzy wiedzą, że na ozdoby lasu patrzymy ale ich nie zbieramy.

Piękna pogoda, cudowny klimat lasu, spacer oraz pozytywna energia drzew, zawiodły nas prosto na miejsce, gdzie „Nadleśnictwo Gołdap” przygotowało profesjonalne ognisko. Nam, nie pozostało nic innego jak wyjąć z plecaków kiełbaski i je upiec.

Impreza plenerowa bez zabaw ruchowych, to nie impreza, więc na deser, dzieci bawiły się na polanie a towarzyszył im uśmiech i dobry humor.

Po powrocie do szkoły, miło było usłyszeć „pani, fajnie było”. I dlatego warto organizować dzieciakom wycieczki.

Organizator – Beata Kamińska

{gallery}galeria/jesien2015{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.