Mityng lekkoatletyczny w Szczytnie

13 maja 2014r. czteroosobowa drużyna i dwóch zawodników rezerwowych z ZPEW uczestniczyło w I Wojewódzkim Mityngu Lekkoatletycznym o Puchar Starosty Szczycieńskiego Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych. W rywalizacji wzięło udział 5 drużyn: SOSW Giżycko, SOSW Braniewo, SOSW Miłakowo, ZPEW Gołdap i gospodarze SOSW Szczytno.

Każdą drużynę reprezentowało dwóch chłopców i dwie dziewczyny, którzy rywalizowali w biegu na 60m, 400m – dziewczęta, 600m – chłopcy, rzucie piłką lekarską na odległość, skoku w dal ze strefy oraz drużynowym torze przeszkód – slalom, bieg na czworakach, bieg tyłem, bieg z obciążeniem.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszą zawodniczką mityngu została Martyna Dulska (SOSW Braniewo), najlepszym zawodnikiem Patryk Lisowski (SOSW Braniewo). I miejsce zajęła drużyna – SOSW Braniewo, II miejsce wywalczyła drużyna – SOSW Giżycko, na III miejscu sklasyfikowano drużynę – SOSW Szczytno.

Drużyny ZPEW Gołdap i SOSW Miłakowo otrzymały wyróżnienia za piękną sportową rywalizację, umiejętność współpracy w drużynie oraz sportową walkę „fair play”. Ponadto rezerwowi zawodnicy z ZPEW w Gołdapi – Dominika i Gracjan Ludtke zostali zauważeni jako najmłodsze sportowe talenty.

Reprezentanci ZPEW wystąpili w składzie: Kamila Ludtke, Katarzyna Olszewska, Rafał Kruwelski i Paweł Muszyński. Zawodnicy rezerwowi: Dominika Ludtke i Gracjan Ludtke.

Uczniowie biorą udział w zawodach w ramach realizowanego w placówce projektu „Nie palę, nie piję, nie biorę – żyję aktywnie”, dofinansowanego z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2014.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *