Kolejny historyczny sukces naszych uczniów

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Giżycku, 17 kwietnia 2012r. odbyła się kolejna, szósta już edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów placówek kształcenia specjalnego. W konkursie udział wzięli uczniowie z Ośrodków w Olecku, Giżycku, Łupkach, Szczytnie, Bartoszycach, Iławie, Mrągowie oraz oczywiście z Gołdapi.

Tematem tegorocznych zmagań historycznych dla uczniów Gimnazjów i Zasadniczych Szkół Zawodowych były „Starożytne igrzyska olimpijskie”. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Uczestnicy konkursu w I etapie mieli do rozwiązania test składający się z zadań wielokrotnego wyboru jak również zadań otwartych.

W II etapie na konkursowiczów czekały gry dydaktyczne – „Prawda i Fałsz” oraz „Gra Bingo” – jest to ulubiona część zmagań konkursowych. Zarówno w I jak i w II etapie konkursu trzeba było wykazać się solidną, usystematyzowaną wiedzą historyczną.

Nasz Ośrodek reprezentowało w konkursie troje gimnazjalistów, którzy po raz kolejny odnieśli w nim sukces zajmując czołowe miejsca.

Laureaci VI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów Gimnazjum i Szkoły Zawodowej:

I miejsce: Marek Jagaczewski, SOSW w Giżycku
II miejsce: Barbara Plewko, SOSW w Gołdapi
III miejsce: Beata Wójcik, SOSW w Gołdapi
IV miejsce: Wojciech Syperek, SOSW w Gołdapi

Uczniów do konkursu przygotowała Marta – Konkol Piwko – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *