II Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Ełku

23 maja 2012 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Ełku odbył się II Wojewódzki Konkurs Recytatorski pt. „Wiersz o matce”. Udział w nim wzięło dwudziestu siedmiu uczniów specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych (Ełk, Gołdap, Węgorzewo i Łupki). Podzieleni oni zostali na 3 kategorie: I – zespoły edukacyjno – terapeutyczne, II – szkoła podstawowa, III – gimnazjum.

Ośrodek z Gołdapi reprezentowało siedmioro uczniów: Patryk Krusiński, Rafał Kruwelski, Katarzyna Olszewska, Barbara Sosnowska, Klaudia Waszkiewicz, Barbara Plewko oraz Kamila Ludtke. 

Recytację rozpoczęli uczniowie z zespołów edukacyjno-terapeutycznych. Po prezentacji swych utworów (gdy komisja obradowała) uczestnicy ze wszystkich szkół zaproszeni zostali na słodki poczęstunek i wysłuchanie piosenek przygotowanych przez uczniów z Ełku.
Po odczytaniu wyników okazało się, że:

  • w kategorii I: Klaudia Waszkiewicz zajęła III miejsce, a Kamila Ludtke otrzymała wyróżnienie,
  • w kategorii II: Patryk Krusiński zajął III miejsce,
  • w kategorii III: Katarzyna Olszewska zajęła II miejsce, a Barbara Plewko III.

Organizatorzy nie zapomnieli o pozostałych uczestnikach i wręczyli im dyplomy oraz słodycze. Uczniom podobało się bardzo, a podczas powrotu dopytywali się o uczestnictwo w przyszłym roku. Dzieci do konkursu przygotowały Anna Jaremus – Furtan i Wioletta Zduniewicz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *