II Turniej Bowlingowy Dzieci Niepełnosprawnych w Suwałkach

Na II Turniej Bowlingowy Dzieci Niepełnosprawnych zaprosiła nas Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” oraz Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów. Rozgrywki odbyły się 21 kwietnia 2015r. w Pink Bowling & Club w „CH Plaza” w Suwałkach. W turnieju wzięli udział uczniowie niepełnosprawni ze szkół integracyjnych i placówek opiekuńczo – wychowawczych z sześciu miast: Suwałk, Białegostoku, Gołdapi, Giżycka, Olecka i Augustowa. Łącznie 57 osób.

Zawodnicy zmierzyli się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI. Celem turnieju była popularyzacja gry w kręgle w środowisku osób z niepełnosprawnością, rozwijanie wśród nich zainteresowania nowymi dyscyplinami sportowymi, nauka spędzania czasu wolnego w atrakcyjny i aktywny sposób oraz integracja dzieci, opiekunów i nauczycieli oraz nawiązanie kontaktów i wymiana doświadczeń.

Wyniki przedstawiają się następująco:

KATEGORIA KLAS I-III:

I miejsce: Centrum Edukacyjne przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku

II miejsce: ZPEW w Gołdapi

III miejsce: SOSW w Giżycku

IV miejsce: Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” w Suwałkach

KATEGORIA KLAS IV-VI:

I miejsce: SOSW w Giżycku

II miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie

III miejsce: SOSW w Suwałkach

IV miejsce: SOSW w Białymstoku

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Krzysztof Knop ze SOSW w Giżycku. Wszyscy poczuli się zwycięzcami, ponieważ otrzymali pakiety z nagrodami rzeczowymi i pamiątkowe dyplomy. Zabawa była przednia, więc zgłaszamy chęć uczestnictwa w przyszłym roku! 🙂

{gallery}galeria/bowling{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *