Bursa Szkolna

Poniżej zamieszczamy link do harmonogramu rekrutacji do Bursy Szkolnej w ZPEW w Gołdapi na rok szkolny 2024/2025:


Wszystkie osoby biorące udział w postępowaniu rekrutacyjnym zostały przyjęte do Bursy Szkolnej w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi. Protokół komisji poniżej.


Informacja 

Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno -Wychowawczych w Gołdapi informuje, iż Bursa Szkolna w ZPEW w Gołdapi na rok szkolny 2023/2024 dysponuje 7 wolnymi miejscami.

Termin składania dokumentów o przyjęcie do Bursy Szkolnej mija 28 lipca 2023 r.


Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno -Wychowawczych w Gołdapi informuje, iż Bursa Szkolna w ZPEW w Gołdapi na rok szkolny 2022/2023 dysponuje 5 wolnymi miejscami.

Termin składania dokumentów o przyjęcie do Bursy Szkolnej mija 23 sierpnia 2022 r.


Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno -Wychowawczych w Gołdapi informuje, iż w wyniku rekrutacji dla wychowanków chcącej kontynuować zamieszkanie w Bursie Szkolnej w ZPEW w Gołdapi w roku szkolnym 2022/2023 zostało zakwalifikowanych 13 osób.

Lista osób znajduje się w sekretariacie Zespołu.

Harmonogram rekrutacji do Bursy Szkolnej w ZPEW w Gołdapi na rok szkolny 2022/2023

Bursa szkolna w ZPEW w Gołdapi jest placówką, która opiera swoje działania na takich wartościach jak mądrość, bezpieczeństwo i poszanowanie praw wychowanków. Szanujemy ich, potrafimy słuchać, oraz wspierać w trudnej dla nich sytuacji. Stawiamy wymagania dostosowane do możliwości młodzieży. Dostrzegamy nawet najmniejsze osiągnięcia naszych podopiecznych.
Wspólnie z rodzicami i nauczycielami przygotowujemy ich do pełnienia ważnych ról społecznych i zawodowych. Kadra pedagogiczna oraz Pani Dyrektor dba o to, aby wszystkie potrzeby wychowanków były zaspokojone, a młodzież czuła się tu jak w domu. Troszczymy się o bezpieczeństwo i zdrowie wychowanków, udzielamy pomocy w nauce, przeżywamy wspólnie z młodzieżą
ich problemy i niepowodzenia.

Najważniejszym celem pobytu młodzieży w bursie jest nauka własna.
Młodzież uczy się w swoich pokojach, istnieje możliwość indywidualnej nauki. Wychowawcy i współmieszkańcy udzielają potrzebującym pomocy w nauce. Młodzież może korzystać z pomocy dydaktycznych placówki.

Wszyscy dbają o to, aby pobyt w placówce stał się dla jej mieszkańców przyjemnością a nie tylko koniecznością, dlatego kadra pedagogiczna stara się w możliwie atrakcyjny sposób organizować czas wolny młodzieży.

W placówce udostępniono Internet. Młodzież może posurfować po stronach WWW w poszukiwaniu informacji potrzebnych na zajęcia szkolne, skorzystać z poczty, gadu-gadu i innych komunikatorów dostępnych w sieci.

Bursa Szkolna w Gołdapi oferuje:

– wyremontowane, estetyczne sypialnie i pomieszczenia sanitarne,

– całodzienne wyżywienie,

– pomoc wychowawców w nauce,

– salkę komputerową z dostępem do Internetu,

– atrakcyjne spędzanie czasu wolnego,

– możliwość rozwijania swoich zainteresowań,

– aneks kuchenny z wyposażeniem,

– miłą domową atmosferą (niewielka liczba mieszkańców),

– dofinansowanie z ośrodków pomocy społecznej,

– możliwość dofinansowania ze środków pomocy społecznej częściowych kosztów wyżywienia,

– pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZAMIESZKANIA
W BURSIE SZKOLNEJ ZPEW W GOŁDAPI!