Biwak szkolny z rajdem pieszym i wycieczką do Suwałk

W dniach 11 – 13 czerwca 2014r. piętnastu uczniów z ZPEW uczestniczyło w biwaku szkolnym na „Słonecznym Zakątku” w Gołdapi. Biwak połączony był z rajdem pieszym na trasie „Promenada Zdrojowa – Las Kumiecie” oraz wycieczką do C.H. Plaza Suwałki. Program biwaku był bardzo różnorodny, atrakcyjny i ciekawy. Wychowankowie pod kierunkiem nauczycieli samodzielnie przygotowywali posiłki, poznawali walory przyrodniczo – krajobrazowe i turystyczne naszego miasta, aktywnie spędzali czas wolny, uczestniczyli w pogadankach z psychologiem.

Wieczorami brali udział w zabawach i grach harcerskich, grze terenowej, rajdzie pieszym oraz biesiadach przy ognisku. Mieli również możliwość zwiedzania suwalskiej Plazy, oglądnięcia filmu w nowoczesnym kinie Cinema Lumiere, zjedzenia posiłku w KFC oraz samodzielnego zrobienia zakupów w centrum handlowym.

Impreza mogła odbyć się dzięki pomocy dyrektora OSiR w Gołdapi Marka Kuskowskiego, Sławomira Tramp „Tramptrans”, Zbigniewa Szułczyńskiego oraz innych anonimowych sponsorów za co serdecznie wszystkim dziękujemy i wyrażamy swoją ogromną wdzięczność.

Uczniowie brali udział w biwaku szkolnym w ramach realizowanego w placówce projektu „Nie palę, nie piję, nie biorę – żyję aktywnie”, dofinansowanego z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2014.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *