Apel z okazji Dnia Ziemi – budujemy świadomość w ZPEW od małego

22 kwietnia kojarzy się uczniom i nauczycielom naszej szkoły z obchodami Dnia Ziemi. To już wieloletnia tradycja, że w związku z tym dniem organizowane są w naszej szkole imprezy ekologiczne, akcje, pokazy, konkursy, apele. Wszystko po to, aby budować świadomość, że każdy czyn ma swoje konsekwencje. Nie ma takiej możliwości, by niszczyć naturę i mieć te wszystkie dary, które nam daje. 4 kwietnia 2019r., podczas szkolnego apelu, przyjrzeliśmy się bliżej człowiekowi, jako mieszkańcowi planety Ziemia. Gatunkowi, który ma największy wpływ na naszą planetę. 

Świadomość, że „jesteśmy tym co jemy”, poważny problem z marnowaniem żywności, plastik, który zalewa cały świat, stanowi ogromne zagrożenie dla wielu gatunków a nieodzownie jest związany z żywnością, to tylko niektóre tematy poruszone podczas szkolnego apelu. Wiedza została przekazana uczniom z pomocą prezentacji multimedialnej pt. „Na tropie zdrowego żywienia”. Poziom wiedzy zweryfikowano podczas zadań, które wykonywali uczniowie, a były one skierowane do wszystkich uczniów, począwszy od klasy 1 szkoły podstawowej po klasę III SPdP. Aktywność fizyczna to podstawa, więc była też zabawa integracyjna „Orzeszek” i taniec „Swing w uliczce”.

Organizatorki apelu: Beata Kamińska, Justyna Radzewicz i Joanna Wołyniec są bardzo dumne z uczniów ZPEW, którzy fantastycznie chłonęli wiedzę, wykonywali zadania i świetnie się przy tym bawili. Cel osiągnięty – świadomość zbudowana, teraz czas na dobre nawyki.

{gallery}galeria/050419w5{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *