Start Zespoły rew. - wych.
Zespoły rewalidacyjno - wychowawcze
Zespoły rewalidacyjno - wychowawcze PDF Drukuj Email
niedziela, 01 marca 2015 21:32

W Zespole Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Gołdapi funkcjonują dwa zespoły rewalidacyjno - wychowawcze. Pierwszy utworzony został w roku szkolnym 2013/2014, drugi powstał wraz z nowym rokiem szkolnym 2014/2015. Do zespołów rewalidacyjno - wychowawczych uczęszczają dwie uczennice.

Zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze organizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim. Podstawą przyjęcia jest orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno - wychowawczych wydane przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno - pedagogicznych.

Podczas zajęć w obu zespołach realizowany jest indywidualny program skonstruowany dla ucznia z uwzględnieniem jego potrzeb i możliwości. Na zajęciach wykorzystywane są odpowiednio dostosowane metody pracy m. in.: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne czy program aktywności M. Ch. Knillów.

Dziewczynki uczestniczące w zajęciach rewalidacyjno - wychowawczych objęte są m. in.: terapią integracji sensorycznej, rehabilitacją ruchową, korzystają również z zajęć z logopedą. Od tego roku szkolnego wprowadzono nową metodę: Neurokinezjologiczną Terapię Taktylną. Pomimo krótkiego czasu oddziaływań nauczycieli i terapeutów obie uczennice poczyniły duże postępy.

 

Spotkanie integracyjne w basenie z piłeczkami, podczas którego dziewczynki miały okazję poznać się bliżej.

 

Udział w szkolnym konkursie "Mandala".

 Free joomla 1.5 templates, hosting personal.

Zegar

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Września 2018
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna

Cytaty

Nie kocham cię za to, kim jesteś, ale za to, jaki jesteś, kiedy przebywam z tobą.