Start Zespoły rew. - wych.
Zespoły rewalidacyjno - wychowawcze
Zespoły rewalidacyjno - wychowawcze PDF Drukuj Email
niedziela, 01 marca 2015 21:32

W Zespole Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Gołdapi funkcjonują dwa zespoły rewalidacyjno - wychowawcze. Pierwszy utworzony został w roku szkolnym 2013/2014, drugi powstał wraz z nowym rokiem szkolnym 2014/2015. Do zespołów rewalidacyjno - wychowawczych uczęszczają dwie uczennice.

Zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze organizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim. Podstawą przyjęcia jest orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno - wychowawczych wydane przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno - pedagogicznych.

Podczas zajęć w obu zespołach realizowany jest indywidualny program skonstruowany dla ucznia z uwzględnieniem jego potrzeb i możliwości. Na zajęciach wykorzystywane są odpowiednio dostosowane metody pracy m. in.: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne czy program aktywności M. Ch. Knillów.

Dziewczynki uczestniczące w zajęciach rewalidacyjno - wychowawczych objęte są m. in.: terapią integracji sensorycznej, rehabilitacją ruchową, korzystają również z zajęć z logopedą. Od tego roku szkolnego wprowadzono nową metodę: Neurokinezjologiczną Terapię Taktylną. Pomimo krótkiego czasu oddziaływań nauczycieli i terapeutów obie uczennice poczyniły duże postępy.

 

Spotkanie integracyjne w basenie z piłeczkami, podczas którego dziewczynki miały okazję poznać się bliżej.

 

Udział w szkolnym konkursie "Mandala".

 Zegar

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
21 Października 2017
Imieniny obchodzą
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta,
Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora

Do końca roku zostało 72 dni.
Zodiak: Waga

Cytaty

Nigdy nie wiemy, co jest, a co nie jest twórczością.