Start Ogólna Historyczny sukces naszych uczniów
Historyczny sukces naszych uczniów PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2011 23:24

29 marca 2011 roku uczniowie naszego ośrodka wzięli udział w III Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla uczniów szkoły podstawowej: „Życie codzienne w dawnej Polsce” oraz w V Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla uczniów gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej: „Polska ostatnich Jagiellonów”.W każdym z nich SOSW w Gołdapi reprezentowało trzech uczniów.

Konkursy te odbyły się w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Giżycku. Wzięli w nich udział uczniowie z Gołdapi, Giżycka, Miłek, Łupek i Szczytna. Konkursy polegały na rozwiązaniu testu wiadomości. Gimnazjaliści musieli wykazać się swoją wiedzą jeszcze w drugim etapie, w którym zmierzyli się z grą „Bingo” oraz zadaniem „Prawda - Fałsz”. Wielogodzinne przygotowania, udział uczniów w pozalekcyjnych zajęciach historycznych przyczyniły się do sukcesu. W konkursie dla szkół podstawowych Aneta Wójcik (kl.VI) zajęła II miejsce a jej siostra Katarzyna Wójcik (kl.VI) - miejsce III. Gimnazjaliści również popisali się rozległą wiedzą, znacznie wykraczającą poza wymagania szkolne: Wojciech Syperek (kl.I gimnazjum) zajął I miejsce. Warto dodać, że w tym roku szkolnym jest to już drugi sukces tego ucznia, gdyż w grudniu 2010 roku zajął on I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historycznym pod hasłem „Drogi Polaków do niepodległości” zorganizowanym przez Ośrodek Szkolno -  Wychowawczy w Braniewie. Do udziału w konkursach uczniów przygotowała Marta Konkol - Piwko, nauczyciel historii w SOSW w Gołdapi. Gratulujemy sukcesów!!!

 

 
Free joomla 1.5 templates, hosting personal.

Zegar

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
4 Lipca 2020
Imieniny obchodzą
Ageusz, Alfred, Aurelian, Elżbieta,
Innocenty, Innocenta, Józef, Julian,
Malwina, Malwin, Odo, Teodor, Wielisław

Do końca roku zostało 181 dni.
Zodiak: Rak

Cytaty

Nigdy nie rezygnuj z marzeń, gdzieś, kiedyś, jakość wszystkie się spełnią.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości