Start SPdP
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Przysposobienie do pracy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 września 2013 23:19

Szkoła Przysposabiająca do Pracy zapewnia kontynuację procesu edukacyjno - terapeutycznego po ukończeniu gimnazjum dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Kształcenie trwa trzy lata i w zależności od specyficznych potrzeb i możliwości ucznia cykl nauki może być  wydłużony do 24 roku życia.

Celem nadrzędnym jest przygotowanie uczniów do dojrzałego życia w społeczeństwie, wspomaganie autonomii, utrwalanie dotychczasowych i nabywanie nowych umiejętności, dotyczących funkcjonowania osobistego i społecznego oraz przygotowanie do podjęcia aktywności zawodowej lub "parazawodowej" w warunkach pracy chronionej, we własnym gospodarstwie domowym lub zatrudnienia wspomaganego na otwartym rynku pracy.

W Szkole Przysposabiający do Pracy uczniowie przyswajają wiedzę z zakresu: przysposobienia do pracy, funkcjonowania w środowisku, zajęć  kreatywnych, wychowania fizycznego i zajęć sportowych oraz funkcjonowania społecznego.

W Szkole Przysposabiającej do Pracy funkcjonują trzy oddziały klasowe. Klasa I - 7 uczniów, wychowawcą jest mgr Elżbieta Łukaszewicz. Klasa IIIa - 7 uczniów, wychowawcą jest mgr Wioletta Zduniewicz. Klasa IIIb - 7 uczniów, wychowawcą jest mgr Lucja Karbowska.

 Free joomla 1.5 templates, hosting personal.

Zegar

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
17 Września 2019
Imieniny obchodzą
Ariadna, Dezyderiusz, Drogosław,
Franciszek, Hildegarda, Justyn, Justyna,
Lambert, Lamberta, Narcyz, Teodora

Do końca roku zostało 106 dni.
Zodiak: Panna

Cytaty

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.