Start "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
"Szkoła Wierna Dziedzictwu"
"Szkoła Wierna Dziedzictwu" PDF Drukuj Email
niedziela, 24 czerwca 2018 13:05

ZPEW w Gołdapi ubiega się o certyfikat

Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty

"Szkoła Wierna Dziedzictwu".

W tej zakładce będą umieszczane wszystkie działania dotyczące certyfikacji.

 
Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu" PDF Drukuj Email
niedziela, 24 czerwca 2018 13:04

W roku szkolnym 2017/2018 ZPEW przystąpił do projektu mającego na celu uzyskanie Certyfikatu "Szkoła Wierna Dziedzictwu", przyznawanego przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. Głównym celem projektu jest upowszechnienie wiedzy na temat polskiej historii, kultury, tradycji, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego kraju. Dokładne informacje o regulaminie przyznania szkole Certyfikatu znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Więcej...
 
Wychowankowie internatu na rzecz "Szkoły Wiernej Dziedzictwu" PDF Drukuj Email
niedziela, 24 czerwca 2018 13:03

W roku szkolnym 2017/2018 wychowankowie internatu realizowali działania związane z ubieganiem się przez szkołę o certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu". Zrealizowane działania: gazetki tematyczne; przygotowywanie dzieci do apeli okolicznościowych - Święto Niepodległości, Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja; wychowankowie brali udział w przygotowaniu prezentacji multimedialnej DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI; "A TO POLSKA WŁAŚNIE!

Więcej...
 
"Śladami internowanych kobiet - działaczek Solidarności" PDF Drukuj Email
środa, 20 czerwca 2018 18:09

Uczniowie i wychowankowie bursy szkolnej wraz z opiekunami odwiedzili miejsce internowania kobiet "Solidarności" - dawny ośrodek wypoczynkowy ówczesnego Zarządu Głównego ZZ Pracowników Prasy, Książki, Radia i Telewizji (obecnie sanatorium Wital). Dziś to miejsce upamiętnia obelisk przy budynku sanatorium, na którym umieszczono tablice ku czci internowanych kobiet. Uczestnicy odwiedzili również Konkatedrę Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi. Kobiety solidarności upamiętnia pamiątkowa tablica w kościele.

Więcej...
 
,,Kredką dookoła Polski” PDF Drukuj Email
czwartek, 07 czerwca 2018 10:42

W ramach konkursu pod tytułem ,,Kredką dookoła Polski”, uczniowie ZPEW wykonali prace przedstawiające: piękno Ojczystego kraju; bohaterów narodowych; ważne postacie historyczne; symbole narodowe. Głównym celem konkursu było rozbudzanie uczuć patriotycznych dzieci i młodzieży. Jury, w skład którego wchodzili uczniowie naszej placówki, wybrało najpiękniejsze prace. Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za aktywność i zaangażowanie.

Więcej...
 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4

Free joomla 1.5 templates, hosting personal.

Zegar

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
16 Stycznia 2021
Imieniny obchodzą
Marcel, Waleriusz, Włodzimierz
Do końca roku zostało 350 dni.
Zodiak: Koziorożec

Cytaty

Nie ma lepszego męża niż archeolog: im bardziej się starzejesz, tym bardziej się tobą interesuje.