Start Internat
Internat
Życie w internacie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 września 2013 19:55

Wychowankowie przebywający w internacie ZPEW pochodzą z terenu powiatu gołdapskiego oraz powiatów ościennych. Aktualnie w internacie przebywa 36 wychowanków, są to dziewczęta i chłopcy w wieku od 9 do 23 lat. Mieszkają oni w 3 - 5 osobowych sypialniach. Do dyspozycji mają dobrze wyposażone świetlice: są telewizory, wieże grające, magnetofony, DVD oraz dużo zabawek i gier stolikowych.

Kierując się zasadami pedagogiki specjalnej, kadra stosuje w swej codziennej pracy takie metody, które wskazują młodzieży wzorce zachowań, wzmacniają poczucie tożsamości, a także pozwalają lepiej przygotować do życia w przyszłym, dorosłym społeczeństwie. Wychowawcy organizują wychowankom internatu biwaki, spływy kajakowe, rajdy piesze i rowerowe, wycieczki.

Kadra pedagogiczna jest bardzo dobrze przygotowana merytorycznie do pracy z dziećmi upośledzonymi umysłowo. Otwarta jest na przemiany, aktywnie uczestniczy w różnorodnych formach zewnętrznego doskonalenia nauczycieli. Zdecydowana większość nauczycieli i wychowawców dokształca się na studiach podyplomowych, kursach specjalistycznych, a także przystępuje do podwyższania swojego awansu zawodowego.

Nauczyciele i uczniowie są organizatorami wielu imprez takich jak: chrzest na wychowanka internatu, pasowanie na ucznia, mini listy przebojów, konkursów przedmiotowych, wycieczek krajoznawczych, imprez rekreacyjnych, uroczystych apeli, koncertów charytatywnych na rzecz Zespołu. Ważną częścią życia jest organizacja wszelkiego rodzaju uroczystości z okazji świąt, rocznic państwowych.

W Zespole od jedenastu lat działa Stowarzyszenie "Bądźmy razem". Członkami są rodzice, nauczyciele i pracownicy administracyjni. Zadaniem Stowarzyszenia jest pomoc rodzinom dzieci niepełnosprawnych. Stowarzyszenie wspólnie z Radą Rodziców jest organizatorem wycieczek krajoznawczych, imprezy rekreacyjnej "Dni Rodziny", spotkań opłatkowych.

 Free joomla 1.5 templates, hosting personal.

Zegar

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
21 Stycznia 2020
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 346 dni.
Zodiak: Wodnik

Cytaty

Jeśli ludzie się zakochują, to nie z powodu grawitacji